Събота, 20 Април 2024

Отборът на ОДМВР- Русе стана шампион в Републиканското първенство по карате

Публикация   15:02     09 Септ, 2016 /     akcent.bg   /     723

Русенците грабнаха шампионски и призови места в още три категории в „карате-комите" и „ката"

В отборното състезание по карате, тимът на ОДМВР – Русе, в състав: Александър Йорданов, Светослав Бодуров, Боян Русев и Денислав Велев, се класира на първо място и грабна шампионската купа по карате, съобщиха от прессццентъра на ОДМВР.

Областна дирекция на МВР – Русе се представя от отбор в състав от 6 служители с водач – треньор Станислав Станчев.

В категория до 75 кг в „карате – комите" за мъже, първото място завоюва русенецът Светослав Бодуров. Той се класира на второ място и в  дисциплината „карате – ката" при мъжете.

Александър Йорданов зае трето място в надпреварата при мъжете в „комите – карате", в категорията до 85 кг.

От 7 до 10 септември  в гр. Кранево се провежда Национален преглед по Полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР. Състезанията са част от  спортния календар за 2016 година на „Спортна асоциация" – МВР. В тях  вземат участие състезатели от всички структури на МВР в страната.