Четвъртък, 25 Април 2024

Росен Даскалов втори при най-мощните, победител е Константин Маршавелов

Публикация   18:01     12 Юни, 2011 /     Румен НИКОЛАЕВ   /     608

Първо състезание и първа победа на Георги Пейчев за Приста ойл

При изключителен интерес от страна на повече от 20 000 зрители премина 3-тия кръг на затворен маршрут Русе 2011, което завърши в 12.20 часа. Победител в Серия 3- Макси стана Константин Маршавелов  от АСК Бета рейсинг с време 19,52.11. На второ място след изключително драматична борба завърши пилотът на Русе кар Мотор спорт Росен Даскалов с време 20,29.27. Трети остана Илия Царски на две секунди след Даскалов.

Още след старта напрежението на трасето бе максимално високо- стартиралият от първа позиция Румен Дунев още в загряващата обиколка къса полуоска и изостава. Илия Царски, който стартира последен, изпревари още след старта 2-3 автомобила. След напрегната гонка на 4-та обиколка Дунев се прибра в бокса, след като повреда получи и в двигателя. От високото темпо отстъпи и Денислав Шишев. Пламен Камбуров също караше доста добре, но след втората половина на състезанието Росен Даскалов се активизира и започна за се доближава до местата за почетната стълбичка.

Русенецът изпревари Камбуров, а метри преди финала неговото БМВ задмина и втория – Илия Царски.

В Серия Супер-1 първи завърши Георги Пейчев с Фиат пунто с време 23.41.39. За отбелязване е фактът, че републиканският шампион на това състезание бяга за първи път като пилот на Приста ойл. Второ място зае Александър Антов  АСК Автоцар с фолкваген голф. Трети се нареди Александър Павлов със Ситроен саксо и време 24.29.66.

Фавориът Флорентин Петре, който вчера даде най-добро време на тренировките, отпадна още на втората обиколка. Дъждът и маркировката на пешеходна пътека преди завоя при Симовата мелница блокираха неговото Рено клио и колата продължи към публиката /за радост се блъсна, преди да стане най-неприятното/. На същото място по същия начин отпадна и атрактивната търновска състезателка Лилит Беловска.

В Серия 2- РС най-добре се представи и финишира първи Антон Тонев от ТМ Моторспорт с хонда сивик и време 22.03.89. Втори е Цветан Илиев от Дунев рейсинг, а трети- Светослав Ковачев от АСК Стара Загора