Четвъртък, 25 Април 2024

Каменица ФЕНкупа акостира в Русе

Публикация   17:59     05 Юни, 2011 /     akcent.bg   /     230

В демонстративен мач за старта на турнира ветераните на „Дунав“ надделяха над отбора на местната власт със зрелищно 5:3

На стадион „Дунав“ в Русе вчера стартира надпреварата за регионален шампион в Каменица ФЕНкупа’11. През май и юни общо 132 отбора от Силистра (12 отб.) и Русе (120 отб.) се състезаваха на квалификации. Този уикенд най-добрите 64 от тях се борят за купата на града. Победителят на Русе и неговият подгласник ще мерят сили с останалите регионални първенци на Големия финал през септември. Наградата за националния шампион на Каменица ФЕНкупа 2011 са билети по собствен избор за мач на отбор от Европа. Както винаги, “Каменица АД“ покрива всички разходи по незабравимото пътуване.

За да покажат своята висока оценка към първия аматьорски футболен турнир на България, на стадион „Дунав“ се отзоваха важни личности от Русе. Официален старт на регионалното първенство дадоха народният представител Пламен Нунев, Искра Иванова, началник отдел „Здравеопазване, младежки и спортни дейности“ в Община Русе, проф. Христо Белоев, ректор на Русенски университет, Иван Дончев, главен секретар към Министерството на физическото възпитание и спорта, както и ветераните на „Дунав“ – Явор Кирилов, Борислав Богомилов, Румен Монев, Димитър Тотев, Кирил Кирилов, Димитър Димитров-Кулеманса.

След официалната част бе даден старта на един атрактивен за публиката демонстративен мач между ветераните на местния „Дунав“ и сборен отбор на Община и областна управа Русе. Легендите на местния отбор, подсилени от Кирил Глушков, мениджър събития в Kamenitza AD, доказаха, че „който го може, си го може“ – дербито завърши с категоричното 5:3 за ветераните, независимо от сериозната съпротива, която оказа значително по-младият отбор на местната власт. С два гола за победителите се отчете Борислав Богомилов, а всяко попадение бе приветствано от публикатаа с одобрителни възгласи и вой на специалните вувузели на Каменица.

И през този изпълнен с дербита уикенд специалните скаути на Димитър Пенев ще търсят най-добрите аматьори в регионалния кръг на турнира. Футболистите, които те изберат, ще станат част от „Звездния тим“ на Каменица. Ръководен от Пената, този аматьорски отбор ще има уникалния шанс да играе срещу Златните момчета на България от САЩ ’94 в началото на юли.