Вторник, 23 Април 2024

С настроение волейболистите постигнаха разгромна победа срещу Куба на световното

Публикация   07:22     17 Септ, 2018 /     akcent.bg   /     663

Холандия победи и Франция в Русе в група B

Националният отбор по волейбол изигра силен мач и спечели третата си победа на световното първенство. Българите се наложиха с 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) срещу Куба във Варна.

С успеха си капитанът Виктор Йосифов и съотборниците му събраха девет точки в група D. С това те отново се изравниха с водачите Полша и Куба, които са с мач по-малко и в понеделник излизат в пряк двубой.

В последния си двубой от първата фаза на световното българите ще се изправят срещу световните шампиони, като срещата е във вторник в 20.40 часа във Варна. Вече е сигурно, че воденият от Пламен Константинов състав ще завърши на едно от първите три места в групата и във втората фаза ще играе в София.

Българите изиграха мача на добро ниво и от началото до края бяха устремени и водеха играта.

С победата националите изпълниха важната задача след загубата от Иран да се вдигнат и да стигнат до този с Полша с две чисти победи. Кубинците разчитаха много на мощната си атака и силния начален удар. Въпреки това българите намериха подходящия отговор.

Пред пълните трибуни срещата във Варна започна оспорвано. Двата отбора вървяха близо един до друг в резултата до 14-ата точка.

След това българите набраха скорост и натрупаха голяма преднина. Те поведоха с 24:18 и очакваха края на гейма. Тогава благодарение на няколко мощни начални удара кубинците успяха да се доближат, като върнаха четири точки. Сгрешен сервис сложи край на гейма при 25:22.

След това българският отбор взе инициативата и повече не допусна колебания. Националите играха стабилно, като и в двата следващи гейма натрупваха преднина и печелеха убедително.

Кубинците предприеха много рискове и това доведе до повече грешки - 22 срещу 13. Най-резултатен стана Николай Учиков със 17 точки. За кубинците Гутиерес направи 13, а Мелгарехо - 12.

В група В в Русе изненадите продължиха и Холандия направи обрат от 0:2 до 3:2 срещу един от фаворитите Франция. Начело в групата е Канада с девет точки, а "лалетата" и "петлите" следват с по осем. Отборът на Бразилия е четвърти.